Wednesday, 11 May 2016

GLAMLIFE Wieczór dla siebie - poczuj się glamour.

Wreszcie! Właśnie się dowiedziałaś, że Twój mężczyzna wychodzi na piwo do kolegi i zabiera Wasze dziecko z nim. Od dawna czekasz na te wyjątkowe wieczory z utęsknieniem. Od kiedy wyszłaś za mąż i urodziłaś dziecko jesteś szczęśliwa i spełniona... ale czasem brak Ci chwili dla siebie. Kiedyś nienawidziłaś samotnych wieczorów, wzdychając za miłością. Teraz to luksus, więc warto się upewnić, że nie zmarnujesz go, sama nie wiedząc co z sobą począć.

1) Otoczenie
Ciężko się zrelaksować i poczuć na prawdę glamour jeżeli Twój dom przypomina wysypisko śmieci. Nie namawiam Cię, byś została Perfekcyjną Panią Domu i w każdej chwili była gotowa na test białej rękawiczki. Jednak porządek w domu przekłada się na Twój stan umysłu. Wieczorem będziesz chciała obejrzeć film lub nadrobić blogowe zaległości. Jednak zamiast cieszyć się chwilą, Twój wzrok co chwilę będzie wędrował do tego stosu prania, które czeka na prasowanie. Do tego z kuchni będą dochodziły obrzydliwe zapachy z kosza i zlewu pełnego zaschniętych naczyń. Nie brzmi Glamour, nie?

Dlatego o porządek warto zadbać wcześniej... dużo wcześniej. Dobrze rozplanowane porządki pozwolą cieszyć się czystym, pachnącym domem, jednocześnie nie robiąc z Ciebie kury domowej. W porządki warto zaangażowac także rodzinę, szczególnie jeżeli oni również przyczynili się do bałaganu. Temu tematowi będzie poświęcony osobny wpis. Dzisiaj skup się na tym, by doprowadzić dom do takiego stanu, by wieczorem rozsiąść się na sofie z uczuciem, że wszystko jest w należytym porządku.

2)Plan
Warto wcześniej zastanowić się, co będziesz robiła? Jeżeli zdecydujesz, że chcesz oglądac film - odpowiednio wcześniej poszperaj w internecie, zadzwoń do wypożyczalni lub znajdź tytuł w domowej biblioteczce. Jeżeli chcesz zrobic sobie domowe SPA, w ciągu dnia upewnij się, czy masz produkty na Twoją ulubioną DIY maseczkę. Jeden z najgorszych scenariuszy jest taki, że spędzasz godzinę szukając filmu online, lub stwierdzasz, że nie masz w domu nic, z czego mogłabyś zrobić maseczkę. W końcu frustracja każe zajrzeć Ci na Facebooka. Twój Wall będzie zawalony mdłymi zdjęciami średnio-Cię-interesujących dlaszych znajomych. Z fotkami dzieci, których nawet nie znasz, będą przeplatały się informacje, o tym, że Adam osiągnął 6785 level w Candy Crush Saga, a Monika wysłała Ci zaproszenie do Angry Birds. Jeszcze - nie daj Boże - przyjmiesz to zaproszenie!

Pamiętaj - Glam Girl szanuje swój czas i wie, co z nim robić. Gry na Facebooku są dobre w poczekalni do lekarza.

3) Wygląd
Nie powiem Ci, czy ten czas masz spędzić w pełnym makijażu czy saute. Ważne, byś czuła się komfortowo i glamour jednocześnie. Planujesz domowe SPA? Uczyń z demakijażu część całego rytuału. Poświeć temu więcej czasu niż zwykle - oczyść dokładnie buzię, przyjżyj się swojej skórze, zastanów się nad zmianami które w niej zachodzą.

Jeżeli planujesz jednak zrobić sobie kilka selfie, zapewnie zechcesz zostać w makijażu. Z przyjemnością zobaczę te zdjęcia, podziel się linkiem do nich w komentarzu!

Ważne jest, co tego wieczoru na siebie założysz. Musi to być coś wygodnego, modnego i glamour jednocześnie. Nie chcesz tego wieczoru spędzić w rozciągniętych spodniach i za dużym podkoszulku męża, prawda? Mój zestaw idealny na taki wieczór: puchate skarpetki, wygodna piżamka (ta z bluzką na ramiączkach i krótkimi spodenkami w panterkę). Na to ulubiony szlafroczek, który sprawia, że czuję się jak jeden z Aniołków Victoria's Secret. Innym pomysłem są super modne ostatnio dresowe zestawy, zaprojektowane specjalnie do chodzenia po domu. Najważniejsze, byś czuła się świetnie w swojej skórze! Dla samej siebie.

Loungewear MissPap.co.uk

4) Dodatki
Mieciutki kocyk, butelka wina, ulubione lody (lub warzywa pokrojone w słupki z niskokalorycznym dipem)... Czego jeszcze Ci potrzeba żeby uczynić ten wieczór wyjątkowym, dokładnie tak jak na to zasługujesz? Może świece? Świeże kwiaty? To Twój wieczór i tylko Ty decydujesz jak będzie wyglądał.

Obrazki: google.com


Podałam Ci na tacy przepis na wieczór idealny, jednak ja go za Ciebie nie zorganizuje. Bycie Glam Girl to praca nad samą sobą i codzienne kształtowanie rzeczywistości. Jesteś wyjątkowa, ale to przedewszystkim TY musisz traktować siebie w ten sposób. Wolny wieczór poświęć na relaks, ale znajdź również chwilę na refleksję nad tym, jak sprawić by każdy dzień Twojego życia był glamour.

Do dzieła!
XXX

No comments:

Post a Comment